Керівники митних адміністрацій України і Румунії обговорили з представниками Єврокомісії технічні аспекти імплементації «Шляхів солідарності»

13 липня
Odoo • Зображення та текст

Механізм експорту зерна буде доопрацьований шляхом формування консолідованих вантажів, які під конвоєм перетинатимуть кордон України та здійснюватимуть митні формальності безпосередньо на території Румунії. 

2 липня в пункті пропуску «Порубне-Сірет» відбулася зустріч в. о. Голови Державної митної служби України Вячеслава Демченка з президентом Румунської митної організації Богданом Ларі Міхеєм за участі представників Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) з метою обговорення імплементації ініційованих Єврокомісією «Шляхів солідарності» (маршрутів, які дозволять прискорити експорт зерна з України до країн-членів ЄС).

 

У ході зустрічі сторони домовилися доопрацювати механізм експорту агропродукції шляхом формування консолідованих вантажів, які під конвоєм будуть перетинати кордон України та здійснюватимуть митні формальності безпосередньо на митних постах на території Румунії.

 

Також на запит українських митників європейські партнери пообіцяли надати підтримку у прискоренні процесів налагодження механізмів обміну попередньою митною інформацією та виділенні фінансування для завершення будівництва пунктів пропуску “Красноїльськ” та “Дяківці” на українсько-румунському кордоні з метою їх якнайшвидшого відкриття. 

 

Учасники діалогу акцентували на важливості якнайшвидшого приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Європейська сторона відзначила значний прогрес України у цьому напрямку (міжнародне застосування NCTS очікується вже у грудні 2022 року).

 

Окрім цього, сторони проговорили необхідність у спрощенні фітосанітарного та ветеринарного контролю на кордоні, румунським митникам були передані проблемні питання українського бізнесу щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності на території Румунії.