Керівництво Держмитслужби взяло участь у конференції «Підсумки 6 років реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС»

30 червня

Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов взяв участь у панельній дискусії “Митний безвіз”, в рамках конференції «Підсумки 6 років реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС». 

Odoo • Зображення та текст

Також участь у дискусії взяли директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко та представник Європейської Комісії з питань оподаткування та Митного Союзу (DG TAXUD) Фернандо Перро де Піннінк.

Розпочав дискусію Директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко.

«‎Ми багато років тому починали говорити, що в Україні повинна бути запроваджена Програма авторизованих економічних операторів, Україна має приєднатися до Конвенції про спільний режим транзиту, імплементувати інші найкращі практики. Ми провели дуже багато роботи і сьогодні можемо говорити що це стає реальністю‎», – сказав Олександр Москаленко.

Надалі, слово взяв Владислав Суворов та зазначив, що Державна митна служба України передала Європейській комісії свою позицію щодо оновленого Додатку ХV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який стосується наближення та гармонізації митного законодавства України до Європейського Союзу. 

Під час свого виступу заступник Голови подякував Командам підтримки реформ Міністерства фінансів та Державної митної служби за проактивну роботу та допомогу в у підготовці оновленого Додатку ХV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У 2020-2021 роках Держмитслужбою вжито активних заходів, спрямованих на виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію, а саме:

-в кінці 2020-на початку 2021 року було успішно проведено пілотний проєкт щодо застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) (фаза 4), після чого з 17 березня 2021 року розпочато національне застосування цієї системи;
-забезпечено активну взаємодію з експертами ЄС щодо подальших кроків України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення процедур торгівлі товарами

Також заступник Голови нагадав, що в Україні стартувала програма авторизованих економічних операторів (АЕО), з метою запровадження інституту уповноваженого економічного оператора забезпечено підготовку низки правових актів, а з 18 березня 2021 року перший суб’єкт ЗЕД вже отримав статус уповноваженого економічного оператора і Держмитслужба очікує на нові заявки.

Фернандо Перро де Піннінка також не залишив без уваги досягнення української сторони: «Приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та процес взаємного визнання авторизованих економічних операторів наразі в процесі та просувається дуже добре. Є також дуже значний обсяг технічної допомоги, що надається Європейською Комісією», – заявив представник Єврокомісії.

Крім того, Держмитслужба докладає зусиль для розвитку інформаційного обміну в митній сфері зі Стороною ЄС. З цією метою надіслано пропозиції Держмитслужби до TAXUD (лист від 30.04.2021 № 08-4.1/26-03/12/4690) про налагодження автоматизованого обміну інформацією між Держмитслужбою та митними адміністраціями країн-членів ЄС.

Маючи досвід позитивної співпраці на українсько-польському кордоні, прагнемо поширити практику здійснення спільного контролю на інші пункти пропуску з Польщею. Держмитслужба бере участь у переговорному процесі зі Стороною ЄС з питань запровадження спільного контролю на кордоні з Угорщиною та Словаччиною.