Держмитслужба та "Укрзалізниця" домовилися про налагодження інформаційного обміну та спільну роботу над вдосконаленням нормативної бази

30 червня

Відбулася перша з часів створення Державної митної служби України спільна нарада керівників митниці та Акціонерного товариства "Укрзалізниця". 

Odoo • Зображення та текст

Підсумком наради стало рішення про підготовку проєкту Угоди про інформаційний обмін між Держмитслужбою та "Укрзалізницею". Документ вже найближчим часом мають підписати керівники акціонерного товариства та митниці. Будуть допрацьовані й інші документи, що врегульовують взаємодію сторін.

Представники митниці, зауважили, що для якісного застосовування системи управління ризиками, зменшення часу на здійснення митних формальностей Держмитслужбі необхідно завчасно отримувати інформацію про громадян, які прямують у міжнародному залізничному сполученні. При цьому важливо, щоб такий обмін інформацією не суперечив законодавству про захист персональних даних. 

Під час наради було також зазначено, що АТ "Укрзалізниця" розгляне можливість збільшити витрати на облаштування пунктів пропуску (контролю) для залізничного сполучення. Крім того, обговорювалося питання обладнання пунктів пропуску скануючими системами за умови фінансування таких проектів державою або за рахунок міжнародної допомоги.

Серед іншого на нараді розібрали розширення практики декларування товарів, що переміщуються внутрішнім транзитом із використанням митної декларації типу "ТР 81", участь у процедурі переміщення товарів відповідно до режиму спільного транзиту, зокрема, визначення пунктів пропуску для впровадження такої процедури.

"Інформаційний обмін та інші напрямки співпраці вкрай важливі для того, щоб перетин нашого кордону був швидким й зручним як для громадян, так і імпортерів та експортерів, і одночасно було забезпечено належний рівень безпеки та контролю", – привітав відновлення діалогу із залізничниками заступник Голови Державної митної служби України Руслан Черкасський.