Митники затримали сотню археологічних знахідок VIII ст до н.е. - ХІІІ ст н.е.

17 жовтня

Київські митники стали на заваді незаконному переміщенню у двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини сотні археологічних предметів, які становлять культурну та історичну цінність. Це стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.

Під час митного контролю міжнародних відправлень, одне з яких прямувало за кордон з Черкас, а інше з м. Ічня (Чернігівщина), митники виявили 101 предмет з явними ознаками старовини. 

Предмети посадові особи митниці одразу скерували на експертизу до Національного музею історії України щодо встановлення належності їх до культурних цінностей.

Odoo • Текст та зображення

Як ідентифікували експерти, серед виявленого митниками - п’ятнадцять бронзових наконечників стріл від передскіфського до скіфського часів (VIII-V ст. до н.е.).

До періоду ранньої та середньої бронзи (III-середина ІІ ст. до н.е.) належать чотири знаряддя праці – мідно-бронзові тесла. В давнину їх застосовували для видовбування корит, човнів-довбанок тощо.

Odoo • Зображення та текст

54 бронзові ремінні пряжки та їх фрагменти віднесено до черняхівської культури (III-початок V ст.).

Також в міжнародному відправленні знаходилося дев’ять залізних наконечників стріл, віднесених до салтівської культури (V-X ст.).

П’ятнадцять інших предметів було визначено експертами як залізні ножі доби Русі (X-XIII ст.).

Вкотре нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце - у Музейному фонді України.

Odoo • Зображення та текст

Культурні та історичні цінності вилучено.