Міжнародні бізнес-асоціації діляться практиками у сфері захисту прав інтелектуальної власності в Європейському Союзі

1 лютого
Odoo • Зображення та текст

Попри значне навантаження на південно-західний кордон та ряд інших викликів, спричинених військовими діями, Держмитслужба розширює співробітництво з бізнесом, аби не допустити обігу контрафактних товарів на українському ринку. 

Так, вперше міжнародна асоціація REACT, яка об'єднує понад 350 правоволодільців, виступила з тренінгом для українських митників, аби підвищити рівень обізнаності у нормах імплементованого законодавства ЄС.

Асоціація по боротьбі з контрафактом REACT - об'єднання компаній, що охоплюють усі галузі промисловості. Асоціація має свої представництва у 128 країнах світу та 30-річний досвід у сфері захисту прав інтелектуальної власності та боротьби з підробками.

Регіональний директор Північно-Східної Європи та Центральної Азії Асоціації Казимієрас Саржицкас поділився особливостями законодавства ЄС, що регулює різноманітні аспекти протидії потраплянню підробок на територію країн-членів ЄС. Окремо розглянули також організаційні, практичні та технічні аспекти співпраці між правоволодільцями, митними та правоохоронними органами на міжнародному та регіональному рівнях.

Водночас члени асоціації, представники компаній-правоволодільців торговельних марок LACOSTE та Bio-Oil, які внесені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, представили основні ознаки оригінальних товарів цих марок, зосередившись на ознаках, які дають можливість виявити підробку навіть високого рівня виконання. 

У заході взяли участь понад 180 митників, для яких інформація від компаній-правовласників є виключним джерелом інформації про ознаки оригінальності їх товарів.

Захід проведений за підтримки проєкту EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine.