На засіданні Громадської ради обговорили діяльність Держмитслужби в умовах війни і перспективу євроінтеграції

12 серпня

Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 12 серпня, відбулося засідання Громадської ради при Державній митній службі України за участі в.о. Голови Держмитслужби Вячеслава Демченка, заступника Голови Держмитслужби Владислава Суворова та представників профільних підрозділів відомства.

Сторони обговорили ряд питань щодо імплементації європейських норм в митне законодавство України, приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та забезпечення термінів доставки в умовах воєнного стану. Крім того, членів громадської ради цікавили питання практичного застосування окремих норм митного законодавства.

Голова Громадської ради Галина Вдовіна відмітила суттєві позитивні зміни для бізнесу і всебічне сприяння зі сторони Держмитслужби у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності під час війни. Вона подякувала митникам за фаховість, людяність і безстрашність, проявлені під час виконання ними своїх обовязків.Очільник Держмитслужби Вячеслав Демченко поінформував про роботу відомства в умовах повномасштабної війни з російським агресором. Він зазначив, що у перші тижні повномасштабного вторгнення підрозділи Держмитслужби працювали в екстреному режимі, однак усі дії були спланованими, в результаті чого вдалося впоратися із викликами,  які постали перед Службою. Окремо зупинився на тому, що за час війни вдалося суттєво посилити напрям міжнародного співробітництва Держмитслужби, завдяки чому існують домовленості про першочерговий пропуск зерновозів як при виїзді з України, так і при в’їзді на митну територію суміжних країн. Також завдяки спільним вжитим заходам вдалося наситити український ринок паливно-мастильними матеріалами.В.о. Голови Держмитслужби Вячеслав Демченко поділився планами щодо розбудови пунктів пропуску, що викликано переорієнтацією логістичних маршрутів. Адже ті вантажі, які раніше переправлялися через морські порти, тепер зосереджені у автомобільних пунктах пропуску західного регіону.

Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов поінформував про стан справ щодо гармонізації українського митного законодавства з тим, яке діє в Євросоюзі, що є необхідною умовою Європейської інтеграції. Він відповів на запитання членів Громадської ради стосовно законопроєкту №7420, яким передбачаються зміни до Митного кодексу України та інших законодавчих актів з метою підготовки національного законодавства до організаційних процедур для приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, а також з метою впровадження європейських практик у здійснення митної справи в Україні.

 

На завершення зустрічі учасники погодились, що головним завданням кожного державного органу сьогодні, і митниці зокрема, є докладання всіх зусиль у межах компетенції для якнайшвидшої перемоги України у цій війні.