У оновленому пункті пропуску «Краківець-Корчова» запрацює автобусна ділянка

16 серпня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 16 серпня, у пункті пропуску «Краківець-Корчова» на кордоні з Польщею відбулося відкриття нового автобусного терміналу з додатковими павільйонами для паспортного контролю та митного оформлення.

Участь у заході взяли представники Міністерства інфраструктури України та їх польські колеги, представники Держаної митної служби України та Держприкордонслужби, української та польської місцевої влади.

З 00:00 год. 17 серпня відновиться рух регулярних та нерегулярних автобусів на виїзд з України, який було припинено з 20 червня. Тепер пасажири і транспортний засіб одночасно проходитимуть прикордонно-митну перевірку, що суттєво зменшить час оформлення автобусів.

За добу планується пропускати до 30 таких транспортних засобів. Це дозволить розвантажити  інші пункти пропуску та мінімізує черги для пасажирів, які перетинають кордон.

«Поки ворог руйнує об’єкти митної інфраструктури, ми будуємо там, де це може допомогти країні. Вимушено закривши велику кількість митних постів поруч з оскаженілим сусідом, ми відкриваємо «вікно» в цивілізований світ. Будувати в час війни – це крок до перемоги, допомагати людям і бізнесу комфортніше перетинати кордон під час війни – це вже перемога. Модернізація пункту пропуску “Краківець-Корчова” стала можливою, в першу чергу, завдяки допомозі Польщі. Хочу висловити щиру вдячність польським колегам за підтримку нашого народу і допомогу в розбудові інфраструктури митниці», - зазначив в.о. Голови Держмитслужби Вячеслав Демченко.

У свою чергу Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик подякував українцям за велику спільну роботу, завдяки якій стали можливими проекти, котрі тривалий час вважались нездійсненними.

Нагадаємо, що оновлення п/п «Краківець-Корчова» відбулося в рамках проекту «Відкритий кордон», спрямованого на збільшення пропускної спроможності пунктів пропуску на західному кордоні та зростання товарообігу між Україною та країнами ЄС.

Окрім автобусної ділянки в пункті пропуску збільшили кількість смуг, що дозволило розділити легковий та вантажний транспорт, встановили необхідну кількість павільйонів для митного та паспортного контролю. Як наслідок, тільки за перший місяць роботи збільшено пропускну спроможність вантажного потоку на понад 50%.