Партія генераторів та портативних електростанцій, які начебто безпідставно затримує Волинська митниця, вже прямує до військової частини

20 жовтня
Odoo • Зображення та текст

Нагадуємо, що відомості, які вносяться у декларацію про перелік товарів, які визнаються гуманітарною допомогою, мають бути достовірними. Інакше це може бути розцінено митним органом, як спроба ввезення в Україну товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги. Такі випадки є непоодинокими і регулярно документуються. Особливо ретельно оформлюються гуманітарні вантажі з високоліквідними товарами, які з високою імовірністю можуть бути комерційною партією товарів. 

Подібна ситуація із «помилкою» у декларації мала місце на Волинській митниці. Заїхав вантаж із генераторами і портативними електростанціями, які з наближенням зими користуються неабияким попитом. Отримувачем гумдопомоги відповідно до декларації була Львівська обласна військова адміністрація, яка… не підтвердила, що очікує на цей вантаж.

Митники звернулися до волонтерів за роз’ясненням, після чого надали можливість виправити відомості про отримувача. Втім, маючи обґрунтовані підстави для сумніву у достовірності і цих даних, митники звернулися до військової частини із запитом щодо підтвердження їхнього наміру отримати цей вантаж. 

Як тільки отримали відповідь від військових про те, що вони очікують на такі товари у якості гуманітарної допомоги, вантаж був швидко оформлений і попрямував за призначенням. 

Звертаємо увагу, що у випадку відсутності такого підтвердження від військових, Волинська митниця застосувала б норми Митного кодексу про конфіскацію товару в дохід держави з наступною передачею саме Збройним Силам України. Такі передачі є постійною практикою митних органів.

Держмитслужба докладає максимум зусиль, аби гуманітарна допомога не затримувалась на кордоні і якнайшвидше потрапляла до тих, хто її потребує.

Усього від початку введення в Україні воєнного стану митниками оформлено 878577 тонн гуманітарної допомоги.

Дякуємо волонтерам! Слава ЗСУ! Україна переможе!