Репутація має значення: Державна митна служба вводить поняття «надійного суб’єкта» для швидкого проходженням митного контролю

9 вересня

Голова Держмитслужби Андрій Павловський прокоментував повідомлення про затримки вантажів.

Odoo • Зображення та текст

Андрій Павловський провів наради із представниками Європейської бізнес-асоціації та Американської торговельної палати на прохання компаній, що входять до цих організацій.  

Голова Державної митної служби вивчив інформацію про затримку вантажів українських компаній на кількох пунктах пропуску та надав гарантії: прозорий бізнес не матиме проблем із проходженням митного контролю.

«Зараз ми спостерігаємо затримку вантажів на деяких митних пунктах. Але хочу зазначити, що жодного саботажу з боку митних органів не відбувається – йде робочий процес суто у правовому полі. Дійсно, тривалість митного оформлення може коливатися. Втім, це залежить від самого суб’єкта оформлення. Якщо до документів, змісту вантажу та його задекларованої вартості питань немає, то оформлення відбувається у найкоротші терміни. На сьогодні порушень законного періоду контролю (до 10 діб) на митницях ми не спостерігаємо», — зазначив Андрій Павловський. 

Всупереч повідомленням ЗМІ, затримка вантажів часто зумовлена не ручним втручанням працівників митниці, а роботою автоматизованої системи. 

«На шляху автоматизації та удосконалення митних правил і процедур ми йдемо до європейської практики — мінімізуємо людське втручання. Оцінюючи вартість вантажу, ми користуємося автоматизованою системою аналізу та управлінням ризиками (АСАУР). І якщо АСАУР виявляє занижену вартість, то автоматично зупиняє оформлення до повного з’ясування деталей та перевірки документів. Ця система перевіряє вантажі підприємств вибірково і працює абсолютно незаангажовано», — заявив голова Держмитслужби

Також Андрій Павловський зазначив, що компаніям, які не мають історії порушень, система надає статус «надійного суб'єкта». 

«Це маркер того, що клієнт впродовж певного часу відповідає критеріям прозорості. І тоді його оформлення проходить максимально швидко. На нараді із Асоціаціями підприємців я акцентував: ми сприяємо бізнесу, який веде прозору діяльність і сплачує усі законні платежі до бюджету. Український чи будь-який інший бізнес, що дотримується всіх правил при оформленні вантажу, не має проблем на митниці», — підкреслив керівник Держмитслужби.