Угорщина також підтримала ініціативу України щодо впровадження пілотного проєкту, який вплине на ритмічність пропускних операцій на кордоні

18 січня
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 18 січня 2023, відбулася зустріч керівників митних та прикордонних відомств двох суміжних держав – України та Угорщини,  а також представників національних асоціацій перевізників, на якій сторони обговорили питання вдосконалення Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-угорському кордоні.

Як для України, так і для Угорщини залишається найбільш актуальним питання розвитку південно- та центральноєвропейських транспортних коридорів, основним форпостом яких на українсько-угорському кордоні є автомобільний пункт пропуску «Чоп – Захонь».

Як зазначив у своєму виступі очільник української делегації – заступник Голови Державної митної служби України Руслан Черкасський: «Унаслідок збройної військової агресії росії проти України припинили функціонування пункти пропуску на східному та північному кордонах, паралізована нормальна робота морських портів, що призвело до кардинального збільшення навантаження на пункти пропуску на західному напрямку. Ми маємо амбітні плани щодо розбудови нашого західного кордону, аби розвантажити ті 9 пунктів пропуску, які наразі здійснюють переміщення великовантажних автомобілів».


У своєму виступі директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Держмитслужби Олег Гоя запропонував провести протягом  лютого 2023 року пілотний проект, за результатами якого підписати положення оновленого Меморандуму про запровадження Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-угорському кордоні.

Сторонам вдалося обговорити важливі та принципові питання, що стосуються однакової кількості пропускних операцій як на в’їзд до України, так і на виїзд з України. Говорили про залучення 4 контролюючих служб: митників та прикордонників української та угорської сторін для визначення дієвих механізмів взаємодії.


За підсумками проведених міжнародних зустрічей з угорською та словацькою сторонами Олег Гоя дав брифінг представникам ЗМІ щодо основних питань впровадження Системи раннього повідомлення.

 «Одним із інструментів зменшення черг є підписання меморандуму з нашими колегами з Угорщини, який передбачає визначення мінімальної кількості транспортних засобів, які мають бути пропущені обома сторонами в обох напрямках», - зазначив Олег Гоя під час брифінгу.