Україна демонструє ефективність у боротьбі з незаконним переміщенням зброї

13 грудня

За сприяння Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Києві відбулася Друга національна конференція з питань запобігання та боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин (ЗБВР) в Україні, покликана сформувати спільний стратегічний підхід у цьому напрямі.

У межах заходу відбулися панельні дискусії, під час яких експерти з правоохоронних органів, митної служби та міжнародні партнери обговорили сучасні підходи до боротьби з незаконним обігом небезпечних предметів. Індикативними для учасників стали питання про основні досягнення, виклики та тенденції, що існують у сфері запобігання контрабанді, а також посилення реагування правоохоронних органів на існуючі випадки.

В цілому система контролю за ЗБВР в Україні, за оцінкою учасників заходу, виявилася стійкою та дає свої результати. Відтак негативний вплив незаконного обігу зброї на безпеку, захищеність та соціально-економічний стан громадян оцінюється на мінімальному рівні.

«На сьогоднішній день ми не маємо тенденції переміщення зброї на територію Європи, що свідчить про ефективність виявлення та запобігання контрабанді. Загалом дієва боротьба з незаконним переміщенням товарів вимагає комплексного підходу, який включає посилення технічної спроможності митних органів, надання їм статусу правоохоронного органу та налагодження постійних каналів співпраці. Спільні зусилля можуть стати ключем до подолання існуючих бар’єрів та гарантування безпеки на кордонах», - зазначив директор Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби Деніс Райков.

Практичний блок заходу включав демонстрацію технічних засобів митного контролю, які використовуються митниками для виявлення та запобігання контрабанді зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків та інших небезпечних предметів. 

На стенді були представлені детектор вибухових речовин, комплект оглядового обладнання для виявлення контрабанди, вимірювач-сигналізатор гамма-випромінювання, портативний ідентифікатор хімічних речовин, ліхтарі, дзеркала тощо.  

Також гостям представили безпосередній процес пошуку та виявлення наркотичних речовин. Службові собаки продемонстрували свої навички, що викликало значний інтерес у гостей заходу.

Під час конференції відбулася передача чотирьох автомобілів кінологічним командам митних органів від ОБСЄ. Загалом у рамках матеріально-технічної допомоги очікується надання 15 таких транспортних засобів.

Проведений захід став майданчиком для обміну досвідом і формування спільних планів у сфері безпеки. Учасники дійшли згоди, що боротьба з контрабандою у воєнний час є критично важливою не лише для забезпечення економічної стабільності, а й для національної безпеки України.