Україна вийде з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах між країнами СНД

19 липня
Odoo • Зображення та текст

Верховна Рада підтримала закон про вихід України з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах, укладеної між країнами-учасницями СНД 15 квітня 1994 року у москві та ратифікованої Законом України від 15.12.1999 №1301-XIV.

Так, Угодою між Україною та Азербайджанською, Киргизькою Республіками, а також Республіками Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан і російською федерацією передбачалася співпраця митниць зазначених країн над:

- удосконаленням пасажирського та вантажного сполучення; 

- забезпеченням  належного стягування мита, зборів та інших платежів; 

- попередженням, припиненням та розслідуванням митних правопорушень.

На сьогодні Угода втратила своє практичне значення для України та не застосовується, а із зазначеними країнами є чинні двосторонні міжнародні договори у митній сфері. Держмитслужба, зокрема, провела аналіз таких договорів та встановила доцільність припинення дії Угоди для України.

Варто зазначити, що згідно з висновком Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС, положення Угоди регулюються національним законодавством країн-членів ЄС та не підпадають під дію міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.