Вячеслав Демченко: «Прямо зараз у Польщі делегація Держмитслужби працює над питанням збільшення пропускної здатності на стратегічно важливих пунктах пропуску»

8 вересня
Odoo • Зображення та текст

Про стан черг вантажних автомобілів на кордоні, перемовини з представниками суміжних сторін та шляхи вирішення ситуації йшлося сьогодні під час прес-конференції в Медіа Центрі Україна – Укрінформ.

Починаючи з 5 вересня, маємо позаштатну ситуацію - блокування пункту пропуску «Ягодин» з польської сторони перевізниками, тож пропуск на виїзд з України транспортних засобів наразі не здійснюється.

Водночас маємо значні черги на інших пунктах пропуску західного кордону, що значною мірою пов’язано з роботою фітосанітарної та ветеринарної служб Республіки Польща. Переговорний процес щодо вирішення цього питання триває на міжурядовому рівні.

Також однією з причин виникнення таких черг є нерівномірне навантаження на пункти пропуску. Тому рекомендуємо перевізникам перед плануванням маршруту враховувати інформацію щодо стану черг перед пунктами пропуску. Дані розміщені на основних ресурсах Держмитслужби та оновлюються щоденно.

Зі свого боку Держмитслужба вживає вичерпних заходів для оптимізації роботи пунктів пропуску. Зокрема:

- у пп «Краківець – Корчова» збільшено кількість смуг для вантажних транспортних засобів на виїзд з України з 4 до 10;

-  з 1 вересня запроваджено пілотний проєкт щодо зміни організації руху вантажного транспорту на основних пунктах пропуску українсько-польського кордону;

-    визначено окремі смуги для оформлення виключно транспортних засобів з вантажами гуманітарної допомоги, паливно-мастильними матеріалами, сільськогосподарською продукцією.

Окрім того, відповідно до Угоди про асоціацію між Україно та ЄС Україна приєдналася до  Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами .

Застосування обох конвенцій розпочнеться з 1 жовтня 2022 року, що сприятиме спрощенню процедур, прискоренню митних формальностей, розвитку інформаційного обміну, підвищенню ефективності контролю за переміщенням вантажів.