Вячеслав Демченко завершив виконувати обов’язки очільника Держмитслужби

2 лютого
Odoo • Зображення та текст

Це майже рік і три місяці відповідальних рішень, непростих завдань та непересічних моментів. І це, звичайно, майже рік і три місяці роботи з професіоналами, які щоденно виконували надскладні задачі та партнерами, які підтримували у найтяжчі часи. 

Держмитслужба – це команда потужних аналітиків, юристів, економістів, міжнародників, айтівців. Вдячний кожному, хто зміг проявити свій потенціал навіть під час війни.

Для України як держави, як нації 2022 рік став роком випробувань на витримку, боєздатність, стійкість, сміливість, винахідливість. Своєрідний мультитест, до якого не готувалися, про який не попереджали, але в результаті склали успішно.

Зазвичай, ми підбиваємо підсумки року у цифрах та графіках. Митниця, в принципі, «говорить» мовою цифр, але не цього разу. Результати минулого року не вимірюються показниками, заданими заздалегідь. Зараз митниця говорить мовою вчинків та дій.

Ми вчергове підтвердили бачення розвитку української митниці – повна інтеграція до європейської спільноти. Наші європейські партнери, колеги з митних адміністрацій суміжних країн підтримують нас як у прагненні стати частиною європейської митної спільноти, так і у всебічному протистоянні ворогу. Це і надання гуманітарної допомоги, реалізація продовольчих ініціатив, першочерговий пропуск паливно-мастильних матеріалів.

1 жовтня 2022 року під час війни Україна стала 36-ою країною, яка приєдналася до Конвенції про процедуру спільного транзиту, яка передбачає єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту. Очевидно, що це перший вагомий крок до повноцінної участі України в Європейському Союзі. Цифровізація процесів на митниці та потужний кіберзахист систем – ще один позитивний сигнал для європейців. Митниця не тільки фізично вистояла, а й забезпечила захист інформації державного значення.

Водночас ми продовжили будівництво, впроваджували пілотні проєкти, спрямовані на оптимізацію роботи пунктів пропуску, посилювали особовий склад для того, щоб безперебійно функціонували основні логістичні маршрути, коли вимушено закриті морський та повітряний простір.

Повторюся – перш за все вдячний колективу Держмитслужби, усім талановитим людям, які роблять внесок у розвиток економіки країни, та партнерам дружніх країн, які, впевнений, продовжать і надалі допомагати українській митниці та Україні.

І, звичайно, моя вдячність Силам оборони України, які нищать ворога, аби ми мали можливість ефективно працювати в тилу.

Від сьогодні Держмитслужбу очолюватиме Сергій Звягінцев – фахова людина, досвідчений і ефективний управлінець. Щиро бажаю йому результативної роботи, наснаги і успіхів!

Слава Україні!