Відбулась Координаційна зустріч в.о. Голови Держмитслужби з Представництвом Європейського Союзу в Україні та Консультативною місією Європейського Союзу в Україні

1 грудня
Odoo • Зображення та текст

30 листопада відбулась Координаційна зустріч в.о. Голови Держмитслужби Вячеслава Демченка з Представництвом Європейського Союзу в Україні та Консультативною місією Європейського Союзу в Україні.

Також участь у зустрічі з боку Держмитслужби взяли Владислав Суворов, заступник Голови Державної митної служби України; Олег Ніколайчук, заступник Голови Державної митної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та Микола Князевич, в. о. директора Департаменту міжнародної взаємодії.

Від Представництва ЄС в Україні були присутні Ксавьє Камю, керівник відділу програми допомоги «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні; Катерина Яковлєва, менеджер сектора управління державними фінансами Представництва ЄС в Україні та Барбара Ротовнік, менеджер сектора міграцій і кордонів Представництва ЄС в Україні. Від Консультативної місії ЄС в Україні - Антті Хартікайнен, Голова Консультативної місії ЄС в Україні; Міко Гроунберг, старший стратегічний радник з митних питань Консультативної місії ЄС в Україні; Йорг Айнеман, Голова підрозділу інтегрованого управління кордонами Консультативної місії ЄС в Україні та Анастасія Завада, експерт з митних питань Консультативної місії ЄС в Україні.

Голова Держмитслужби повідомив європейських колег щодо пріоритетних напрямків здійснення реформ. Зокрема, Вячеслав Демченко повідомив, що продовжується процес імплементації національної електронної транзитної системи NCTS, а 23-25 листопада 2021 року була проведена попередня оціночна місія експертів ЄС по запровадженню національної електронної транзитної системи. Під час візиту експерти DG TAXUD оцінили законодавче та організаційне забезпечення спільного транзиту в Україні, застосування NCTS митницею відправлення та митницею призначення.

Під час зустрічі обговорили посилення інституційної спроможності Держмитслужби. Серед питань, які порушувалися сторони обговорили гармонізацію нового митного законодавства, ІТ реформи, питання криміналізації контрабанди, налагодження обміну попередньої інформацією з митними адміністраціями держав-членів ЄС та запровадження пілотного проєкту щодо застосування індивідуальних портативних відеокамер.

Також сторони сторони обговорили потреби Держмитслужби, які можуть бути забезпечені в межах проєктів міжнародної технічної допомоги. 

Представники Консультативної місії ЄС та Представництва ЄС в Україні повідомили, що підтримують ініціативи Держмитслужби з реформування та готові надавати технічну й експертну допомогу.