Координаційно-моніторингова митниця продовжує проведення заходів у зонах діяльності інших митниць на всій митній території України щодо попередження, виявлення та припинення порушень митного законодавства

2 грудня
Odoo • Зображення та текст

Відповідно до Плану-завдання, затвердженого Головою Державної митної служби України на 2021 рік, визначеними групами посадових осіб Координаційно-моніторингової митниці на постійній основі у зонах діяльності інших митниць на всій митній території України проводяться заходи щодо  попередження, виявлення та припинення порушень митного законодавства.

Однією із таких робочих груп з листопада 2021 року проводяться активні заходи в зоні діяльності Львівської митниці на західному кордоні України.  

За час свого перебування у відрядженні співробітниками Координаційно-моніторингової митниці вже виявлено та припинено більше як ‼140 фактів порушення митного законодавства України. По виявлених фактах Львівською митницею складаються відповідні протоколи про порушення митних правил.   

Метою проведення даних заходів є встановлення механізмів та схем вчинення фізичними та юридичними особами незаконних переміщень товарів і транспортних засобів, попередження та припинення вказаних фактів, запровадження дієвої системи контролю.

Найбільш поширеними правопорушеннями є порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, недекларування товарів та переміщення їх через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.  

Так, під час здійснення одного із митних контролів в пункті пропуску «Шегині-Медика» на митному посту «Мостиська» Львівської митниці, за ініціативою посадових осіб Координаційно-моніторингової митниці, проведено поглиблений огляд транспортного засобу, яким з території ЄС ввезено товари на адресу двох українських товариств. 

У процесі проведення митного огляду у вантажному відсіку транспортного засобу виявлено різного виду запчастини до механічних двигунів внутрішнього згорання брендових марок та партію медичних препаратів разом з арома-продукцією, відомості про які відсутні в товаросупровідних документах. 

Проведеною перевіркою встановлено, що виявлений товар переміщено через митний кордон України незаконно, з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митного органу товаросупровідних документів, виданих продавцями, які містять неправдиві дані щодо кількісних і  вагових показників.

Наразі Львівською митницею по даному факту вже складено 2 протоколи про порушення митних правил відносно посадових осіб компаній-продавців товару за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.  

Виявлені предмети правопорушення вилучені. Вартість буде встановлена додатково після проведення товарознавчої експертизи.

Додатково митний орган планує провести перевірку заявленної вартості всієї партій товару, яка ввезена даним транспортним засобом.