За результатами ініційованих Координаційно-моніторинговою митницею заходів контролю та перевірок законності здійснення митного оформлення повітряних суден і запчастини до них, встановлено факти вчинення правопорушень

2 грудня
Odoo • Зображення та текст

Координаційно-моніторинговою митницею здійснюються заходи щодо запобігання правопорушень під час переміщення через митний кордон України повітряних суден у митному режимі «тимчасове ввезення» та проводяться перевірки дотримання вимог митного законодавства України під час їх технічного обслуговування та ремонту.

В ході проведення переднього аналізу документів митного оформлення,  співробітниками митниці встановлені факти недотримання представниками українського підприємства вимог митного законодавства під час здійснення митних процедур щодо переміщенні через митний кордон України гелікоптера марки «ROBINSON HELICOPTER COMPANY», модель R44 RAVEN HELICOPTER та запчастин для його ремонту.

Подальші результати перевірки та додаткові заходи контролю, проведені спільно зі співробітниками Одеської митниці, підтвердили низку фактів здійснення українським підприємством неправомірних операцій з вищезгаданим повітряним судном та запасними частинами до нього.

Вказані неправомірні дії призвели до зменшення розміру митних платежів на загальну суму близько 1,3 млн. грн. та спричинили ненадходження необхідних коштів до державного бюджету України. 

За даним фактом Одеською митницею відносно керівника українського підприємства складено протокол про порушення митних правил, передбачений статтею 485 Митного кодексу України.

Санкція вказаної статті передбачає накладення штрафу в розмірі 300 % несплаченої суми митних платежів та становить близько 3,9 млн.грн.