Відбулась Робоча зустріч керівництва Держмитслужби з представниками бізнес-спільноти

24 лютого

Сьогодні, 24 лютого, відбулась Робоча зустріч керівництва Держмитслужби з представниками бізнес-спільноти, присвячена розвитку партнерства та співробітництва.

У зустрічі взяли участь представники Асоціації платників податків України (АППУ), Асоціації митних брокерів України (АМБУ), Української Ради бізнесу (УРБ), Української Асоціації підприємств легкої промисловості (Укрлегпром), Федерації роботодавців України (ФРУ), Української асоціації бізнесу та торгівлі (УАБТ), Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД), Американської торговельної палати в Україні (АСС).

Odoo • Зображення та текст

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання взаємодії між бізнесом та Держмитслужбою, шляхи поліпшення та розвитку співробітництва.


Зокрема, представники Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів висловили підтримку у виконанні Держмитслужбою завдань, визначених законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Учасники Європейської Бізнес Асоціації та Американської торговельної палати в Україні запропонували спільне опрацювання проєктів нормативно-правових актів.

Українська Асоціації підприємств легкої промисловості торкнулася питання уніфікації ставок мита.

Федерація роботодавців України порушила питання функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО) та надання розстрочки зі сплати ПДВ.

Представники Української асоціації бізнесу та торгівлі підняли питання черг через українсько-польський кордон.

За результатами зустрічі сторони домовилися про конструктивну роботу та співпрацю у подальшому. Зокрема, основою для поглиблення партнерства стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво  з Асоціацією платників податків України. 

Меморандум між Держмитслужбою та Асоціацією стане основою для проведення  консультацій щодо приведення законодавства України та НПА з питань митної справи у відповідність з міжнародними стандартами; спільних заходів, спрямованих на покращення міжнародного іміджу та зростання зовнішньоекономічної активності України; здійснення обміну інформацією щодо проблемних питань, які виникають у суб’єктів ЗЕД та вирішення яких належить до компетенції Держмитслужби, а також інших дій, спрямованих на поглиблення взаємодії та партнерства.