Відбулося перше засідання підгрупи “Управління кордонами та міграцією” Секторальної робочої групи “Правоохоронна діяльність”

25 лютого

25 лютого Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов взяв участь у першому онлайн-засіданні підгрупи “Управління кордонами та міграцією” Секторальної робочої групи “Правоохоронна діяльність”, яке відбувалось в Адміністрації Держприкордонслужби.

Odoo • Зображення та текст

В організації заходу взяли участь представники Консультативної місії Європейського Союзу. Серед учасників онлайн-засідання також були партнери з Представництва ЄС в Україні, ОБСЄ, місій EUAM та EUBAM, представники ДМСУ, Фронтекс (Європейське агентство прикордонної та берегової охорони), МОМ, МЦРПМ, посольств іноземних країн.

Метою засідання було узгодження з партнерами з розвитку спільних напрямів співробітництва в рамках чинних програм та проєктів міжнародної технічної допомоги, а також підготовки майбутніх.

Також на засіданні виступили перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко та перший заступник Голови Державної міграційної служби України Наталія Науменко.

Під час засідання Владислав Суворов наголосив на пріоритетних напрямах розвитку Держмитслужби, зокрема:

створення єдиної юридичної особи та реформа системи управління персоналом;

розвиток  ІТ-систем;

імплементація національної електронної транзитної системи (NCTS);

забезпечення функціонування інституту авторизованих економічних операторів;

розвиток системи управління ризиками та митного аудиту;

гармонізація митного законодавства України відповідно до норм європейського законодавства.

Владислав Суворов зауважив, що за підтримки партнерів Держмитслужбі вдалося реалізувати низку запланованих реформ, зокрема, у сфері цифровізації Служби. А надана підтримка, в частині експертних консультацій та проведенні тренінгів, направлена на допомогу Держмитслужбі протидії митним правопорушенням та контрабанді і сприянні інституційному розвитку Служби. 

Крім цього, Владислав Суворов поінформував про актуальну потребу у залученні міжнародної технічної допомоги з метою розбудови інфраструктури Служби та забезпеченні окремих підрозділів сучасними і високоефективними технічними засобами вимірювальної техніки. Також існує потреба у засобах для здійснення митного контролю, боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями, залучення підтримки для створення мобільних груп Держмитслужби, їх навчанні та відповідному матеріально-технічному забезпеченні.

По завершенню зустрічі учасники висловили зацікавленість у співпраці в такому форматі та домовилися проводити регулярні засідання підгрупи з метою оптимізації міжнародної технічної допомоги для інституціональної розбудови та ефективної роботи Держмитслужби.