Відбулась зустріч керівництва Держмитслужби з представниками групи компаній “DP World”

24 лютого

23 лютого відбулась зустріч заступниці керівника Офісу Президента України Юлії Свириденко, віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, міністра фінансів Сергія Марченка, голови Державної митної служби Павла Рябікіна, радника керівника Офісу Президента Тимофія Милованова з  представниками групи компаній “DP World”- одного з найбільших портових операторів світу.

Odoo • Зображення та текст

Під час зустрічі головний операційний директор (COO) DT World Махмуд Аль Бастакі презентував “Програму модернізації митниці” та висловив готовність запропонувати Україні розробки компанії й допомогти у впровадженні нових підходів.

Голова Держмислужби Павло Рябікін та заступники Голови Владислав Суворов і Євгеній Єнтіс, зі свого боку, ознайомили іноземну делегацію з системою митного оформлення, яка діє в Україні. ЇЇ роботу було продемонстровано на митному посту “Столичний” Київської митниці Держмитслужби.

Владислав Суворов під час зустрічі поінформував гостей про структуру митної служби, обсяги зовнішньої торгівлі та основні напрямки і показники роботи митної системи.

Також у межах візиту відбулась презентація цифрової трансформації Держмитслужби. 

Євгеній Єнтіс відзначив, що діджиталізація митниці складається з 3 основних компонентів: оновлення інфраструктури, ІT-складова та оптимізація робочих процесів. У зв'язку з цим, Держмитслужба запланувала у поточному році добудувати та реконструювати 15 пунктів пропуску. Не менш важливим є питання їх оснащення засобами митного контролю для ефективної боротьби з контрабандою та прискорення митного оформлення.

Також Євгеній Єнтіс поінформував, що ІТ-команда Держмитслужби працює над реалізацією 6 основних напрямків роботи: оновлений кабінет взаємодії з Держмитслужбою, митний контроль та оформлення, публічна звітність та аналітика, розумний пункт пропуску, кібербезпека, гармонізація з ЄС.

Під час зустрічі представники групи компаній “DP World” поділились власним досвідом реформування митниці ОАЕ, розробки ІТ-системи для її потреб. Представники Держмитслужби розповіли, що фахівці української Держмитслужби знаходяться на етапі розробки нової ІТ-системи, яка відповідатиме світовим підходам до реалізації подібних систем.

У підсумку сторони домовилися, що еміратська компанія створить робочу групу спеціалістів, які приїдуть в Україну для аналізу процесів і роботи  існуючої ІТ-системи. За результатами аналізу фахівці підготують роадмап майбутньої роботи, який презентують керівництву країни. Орієнтовно аналіз повинен бути проведений до кінця квітня поточного року.

Фото: Офіс Президента України