Відбулась зустріч заступника Голови Держмитслужби з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова

26 лютого

Сьогодні, 26 лютого, відбулась зустріч заступника Голови Держмитслужби Владислава Суворова з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова Русланом Болбочаном.

Метою зустрічі було обговорення актуальних питань з українсько-молдовського митного співробітництва та поглиблення співпраці між митними адміністраціями обох країн.

Odoo • Зображення та текст

Під час зустрічі, зокрема, обговорювалось подальше впровадження спільного митного контролю в пунктах пропуску на українсько-молдовській ділянці кордону відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова. 

Сторони обговорили шляхи впровадження необхідних механізмів для повноцінного функціонування спільного контролю.

Владислав Суворов повідомив про вжиті заходи щодо розбудови інфраструктури на спільній ділянці кордону (як необхідної передумови для подальшого впровадження спільного контролю) та зауважив, що Держмитслужба має намір далі продовжувати розбудову пунктів пропуску, проте, у зв'язку з обмеженим бюджетом існує необхідність залучення міжнародних партнерів із розвитку.

Крім цього, сторони домовились обговорити питання оновлення проєкту Дорожньої карти "Поширення спільного контролю на прикордонні пункти пропуску на молдовсько-українському кордоні у 2019-2022 рр.", як документа що визначатиме черговість впровадження спільного контролю на спільній ділянці кордону.

Обидві сторони ще раз засвідчили партнерські відносини між країнами, схвалили конструктивний діалог й ефективний механізм взаємодії між митними адміністраціями та домовились про подальші спільні кроки з метою поглиблення митного співробітництва.