Відбулися зустрічі делегації України з делегаціями Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Ірландії

26 червня
Odoo • Зображення та текст

 На полях 141/142 сесій Ради Митного Співробітництва Всесвітньої митної організації відбулась низка зустрічей Держмитслужби з ключовими партнерами для обговорення питань двосторонньої взаємодії та обміну думками щодо актуальних питань порядку денного сесій.

Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов провів робочу зустріч з в. о. Голови митно-прикордонної служби США паном Троєм Міллером. Сторони обговорили актуальні аспекти двосторонньої взаємодії та координацію зусиль під час проведення сесій. Українська сторона висловила вдячність за вже надану підтримку, зокрема в частині проведення навчання посадових осіб митних органів України в США. 

Оскільки представника США пана Іана Сондерза номіновано на пост Генерального Секретаря Всесвітньої митної організації, ключовим в обговоренні із ним стало питання модернізації ВМО, яке широко обговорюється світовою митною спільнотою декілька останніх років. У цьому контексті важливим аспектом виступає необхідність адаптації ВМО сучасним викликам, з якими стикаються митниці всього світу. Під час сесій підіймалися питання розвитку е-commerce, «зеленої митниці», ролі  митниці в конфліктних ситуаціях та обміну інформацією між митницями світу. Модернізація ВМО повинна враховувати всі вищезазначені аспекти, тож українські представники запевнили пана Сондерза в повній підтримці та готовності продовжувати плідну співпрацю після проведення виборів.

 Крім того, українська делегація провела зустріч з представником митної служби Великобританії у ВМО пані Меган Шоу. Під час зустрічі сторони обговорили координацію зусиль під час обговорення питань порядку денного сесії та реакцію на різні варіанти розвитку дискусії. Сторонами підтверджено відданість Спільній заяві до ВМО проти агресії рф проти України від 20.05.2022 ( bit.ly/3COsS78 ). Адже саме Великобританія в рамках роботи ВМО порушила питання щодо відкликання статусів регіональних центрів ВМО в рф.

Odoo • Текст та зображення

На сьогодні вже є відповідне звернення Віце-голови Ради Митного Співробітництва - Голови Європейського регіону до Генерального Секретаря ВМО із зазначеного питання. В рамках двостороннього співробітництва сторони домовились оновити контактні дані уповноважених осіб стосовно взаємної адміністративної допомоги. Крім того, британська сторона розгляне питання щодо уповноваження одного з митних аташе при представництві Сполученого Королівства в сусідніх з Україною країнах на комунікацію в рамках взаємної адміністративної допомоги. 

Українська делегація запропонувала розглянути питання налагодження автоматизованого обміну митною інформацією. Крім того, українською стороною також запропоновано провести у цьому році засідання митного підкомітету відповідно до Угоди між Україною та Сполученим Королівством про вільну торгівлю, під час якого обговорити прогрес вищезазначених питань.

Odoo • Зображення та текст

 Також, заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов провів зустріч з керівником митної служби Ірландії паном Джеррі Гаррахіллом. Пана Гаррахілла номіновано на пост Голови Ради Митного Співробітництва, вибори на який мають відбутись наприкінці сесій. Українська сторона висловила повну підтримку кандидату Ірландії. Під час зустрічі сторони сконцентрувались на питаннях розвитку глобального митного співробітництва, ситуації в Європейському регіоні та модернізації ВМО.

Окремо українські представники зупинились на глобальному дослідженні в рамках ВМО підходів та найкращих практик автоматизованого обміну митними даними серед країн світу, відповідну пропозицію було озвучено під час засідання сесій. Не залишились поза увагою і двосторонні відносини, зокрема сторони обговорили питання взаємної адміністративної допомоги, а також автоматизований обмін інформацією та просування зазначеної ініціативи в рамках Європейської комісії.

Нагадаємо, з 22 по 24 червня у м. Брюссель, Королівство Бельгія проходили 141/142 сесії Ради Митного Співробітництва Всесвітньої митної організації.