Майже 1,4 млн тонн гуманітарних вантажів та понад 100 тис. транспортних засобів у якості гуманітарної допомоги оформили митники з початку повномасштабної війни

26 червня
Odoo • Зображення та текст

Товарна номенклатура гуманітарних вантажів незмінна: лікарські засоби, медичне обладнання, продукти харчування, військове спорядження, одяг, взуття, генератори тощо.

Нагадуємо, що в період воєнного стану товари можуть визнаватися гуманітарною допомогою за декларативним принципом. Декларація на ввезення гуманітарної допомоги може бути подана митниці як у паперовій, так і в електронній формі, особою, яка перевозить відповідний товар. Пропуск такої гуманітарної допомоги здійснюється  за місцем перетину митного кордону України.

Створити електронну декларацію можна в Особистому кабінеті на Єдиному державному інформаційному вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» https://cabinet.customs.gov.ua або за допомогою сервісу, розробленого за підтримки Офісу Президента України та Держмитслужби: https://bit.ly/3OIXyei.

Завантажити і роздрукувати бланк декларації для подачі у паперовій формі можна за посиланням: https://bit.ly/3bC8aNu.

Також принагідно наголошуємо, що Держмитслужба згідно зі своїми повноваженнями забезпечує невідкладний пропуск та сприяння якнайшвидшому одержанню державою військової та гуманітарної допомоги.

Контроль, зокрема, за отриманням, розподілом, використанням за цільовим призначенням здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, а також обласними військовими адміністраціями. За використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням та з метою отримання прибутку настає кримінальна відповідальність.