За І квартал 2021 року працівники Держмитслужби виявили порушень митних правил майже на 860 млн грн

16 квітня

У січні-березні поточного року працівники Держмитслужби виявили понад 3,4 тис. порушень митних правил на суму майже 860 млн грн. Вартість предметів правопорушень на 36% більша, ніж за аналогічний період минулого року.

Odoo • Зображення та текст

Безпосередньо митницями розглянуто 941 справу про порушення митних правил, накладено штрафів на суму 41,5 млн грн. 

За результатами розгляду  справ судами накладено стягнень (конфіскація товарів та штрафи) на суму майже 297 млн грн, цей показник вдвічі більший за аналогічний показник  аналогічного періоду 2020 року.

Найрезонанснішими випадками порушень митних правил і контрабанди за І квартал 2021 року стали:

- спроба незаконного переправлення 1 т героїну до ЄС (http://bit.ly/3pSSHel: спільна операція  СБУ, Одеської та Галицької митниць під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури )

- спроба ввезти 13 т сигарет з Об’єднаних Арабських Еміратів (https://bit.ly/3s9fmn3: порт Чорноморськ, Координаційно-моніторингова митниця та Одеська митниця)

- три спроби вивезення лікарських засобів до Кувейту (http://bit.ly/3rUmQuU: на 2,4 млн грн, http://bit.ly/30LpXJn: на 730 тис. грн та http://bit.ly/3qP38iL: на 2 млн грн, аеропорт Бориспіль, Київська митниця)

- спроба ввезти 7,5 т тютюну для кальяну (http://bit.ly/3lgd1oi: Чорноморський рибний порт, Одеська митниця)

- спроба ввезення брендованого одягу під виглядом “гуманітарної допомоги” вартістю на понад 25 млн грн (https://bit.ly/3doFQN4: митний пост Ягодин, Волинська митниця)

- спроба провезти кубинські сигари та гомеопатію, виготовлену з отрути блакитного скорпіона, на 4,6 млн грн (http://bit.ly/3le7Kha: аеропорт Бориспіль, Київська митниця).