Закарпатські митники виявили у вантажівці з макулатурою велику партію прихованого комерційного товару на 2 млн грн

7 листопада
Odoo • Зображення та текст

На митному посту «Ужгород-автомобільний», що на українсько-словацькому кордоні, у поле зору митників потрапила вантажівка, яка переміщувала понад 22 тонни макулатури. Оскільки зазначений товар відноситься до групи ризику та й вартість його незначна – 3,1 тис. євро, інспектори спрямували фуру на сканування.

Очікування підтвердились - на моніторі відразу ж було видно нетипову картинку для переміщуваного через кордон вантажу. А в ході повного митного огляду з розвантаженням усього товару з’ясувалося, що серед зазначеної в товаросупровідних документах макулатури приховано значну партію комерційного товару. 

 Так, у 72 коробках, що знаходились на самому дні причепу та були присипані макулатурою, порушники приховали новенький одяг, взуття та аксесуари виробництва Італії, а в 14-х коробках - товар для побутового вжитку, зокрема: помпи та насоси для кавоварок, засоби для видалення жиру і накипу тощо.

Odoo • Текст та зображення

Наразі митники підраховують прихований від митного контролю імпортний товар, який імовірно незаконно ввозився з комерційною метою в обхід декларування та оподаткування. Його орієнтовна загальна вартість вже перевищує 2 мільйони гривень.

Складається протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Незаконний вантаж буде вилучено, його остаточну вартість встановить експерт-спеціаліст, справу скерують до суду.