Держмитслужба провела 7-й семінар з питань застосування NCTS. Усі матеріали – у вільному доступі

18 червня

17  червня Держмитслужба провела дистанційний семінар «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Застосування NCTS». Участь у ньому взяли близько 150 учасників. Спікери відповіли загалом на близько 50 запитань. Усі матеріали семінару доступні на сайті Держмитслужби.

Odoo • Зображення та текст

Це 7-й семінар з питань застосування NCTS, проведений Держмитслужбою. Попередні відбулися для бізнес-асоціацій та громадських організацій; на нинішній уперше були запрошені всі бажаючі, щоб залучити якомога ширше коло зацікавлених. 

Із презентаціями, які охопили як загальні, так і законодавчі та технічні питання, виступили Сергій Демченко, директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, Костянтин Більчук, експерт Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в України (EU4PFM). 

Як відомо, за результатами громадського моніторингу окремих аспектів роботи митниці, проведеного в рамках проекту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», 60% усіх респондентів знають про NCTS, і понад 51% підприємств-учасників ЗЕД планують користуватися цією системою. Водночас респондентам бракує інформації про переваги та можливості NCTS, про порядок роботи суб’єктів ЗЕД і митних брокерів у NCTS, про способи гарантування вантажів при застосуванні NCTS, про вантажі, які підпадатимуть під гарантію. Цим темам було приділено найбільше уваги під час відповідей на запитання.   

«Ми готові відповідати на всі запитання щодо нової для України транзитної системи. Від семінару до семінару вони стають все більш практичними. Це не останній семінар, ми готові будемо провести ще, якщо матимемо такі запити», - повідомив Сергій Демченко. За його словами, найближчим часом Держмитслужба планує провести зустрічі з потенційними гарантами, зокрема банками та страховими компаніями, присвячені питанням фінансових гарантій у системі спільного транзиту.  

Від сьогодні у вільному доступі:

Повний відеозапис семінару тут.

Також за посиланням https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts у розділі "Методичні та навчальні матеріали" можна знайти наступні презентації:

Презентація «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні»

Презентація «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні. Практичні аспекти»  

Презентація «Запровадження режиму спільного транзиту в Україні та NCTS» 


Теги: