Держмитслужбою узгоджено з DG TAXUD відтермінування переходу на застосування NCTS Фаза 5 з урахуванням запиту від бізнес-спільноти

30 листопада
Odoo • Зображення та текст

Так, під час семінару, присвяченого переходу на застосування NCTS Фаза 5, що відбувся 27 листопада 2023 року, представники бізнесу висловили занепокоєння щодо переходу на застосування NCTS Фаза 5 з 1 грудня 2023 року, обумовлене тим, що необхідний додатковий час на тестування брокерського програмного забезпечення та, власне, підготовку самих компаній до нових підходів. 

Перенесення дати запуску NCTS Фаза 5 надасть розробникам брокерського програмного забезпечення додатковий час для тестування своїх систем в частині обміну повідомленнями з новим програмним забезпеченням NCTS Фаза 5 Держмитслужби.

З метою мінімізації ризиків переходу бізнесу на застосування NCTS Фаза 5 Держмитслужбою вже підписаний контракт на розробку Портала трейдера, який буде альтернативним брокерському програмному забезпеченню ІТ-рішенням для подачі декларацій в NCTS Фаза 5. 

Очікується, що новий Портал трейдера буде доступним бізнесу в кінці І кварталу 2024 року.

Держмитслужба взяла на себе зобов’язання здійснити перехід на застосування NCTS Фаза 5 не пізніше 1 травня 2024 року з урахуванням готовності нового Порталу трейдера та/або брокерського програмного забезпечення до повноцінної взаємодії відповідно до вимог NCTS Фаза 5.

Нагадаємо, що Україна успішно завершила всі етапи тестування системи NCTS Фаза 5, визначені Генеральним директоратом з питань оподаткування та митного союзу Єврокомісії (DG TAXUD) в рамках Conformance Testing (тестування на відповідність вимогам). Проходження Conformance Testing підтвердило працездатність розгорнутої в Держмитслужбі системи та можливість взаємодіяти з іншими країнами-учасницями Конвенції про процедуру спільного транзиту в рамках NCTS Фаза 5. 

Детальніше про NCTS Фаза 5 у підрозділі «NCTS Фаза 5» розділу «Спільний транзит (NCTS)» на офіційному вебсайті Держмитслужби.