Євроделегація розгляне можливість продовжити дію Програми EU4PFM

15 липня

ЄС може продовжити підтримку реформ у сфері управління державними фінансами через програму EU4PFM після 2022 року. Таку можливість не виключив представник Євроделегації Ксав’є Камю під час 6-го засідання Наглядової ради Програми EU4PFM. Прохання розглянути можливість продовження Програми підтримки висловив заступник міністра фінансів Денис Улютін. Причиною є необхідність завершити всі спільно розпочаті проекти, де допомога ЄС є важливою, – зокрема, пов’язані із приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та запровадження 5 фази NCTS, розробку та впровадження нових ІТ систем та ін. 

Odoo • Зображення та текст

Як відомо, Програма EU4PFM підтримує реформи у Держмитслужбі, Державній податковій службі та Рахунковій палаті. Термін дії Програми розраховано до грудня 2022. 

Одним із ключових напрямків підтримки з боку EU4PFM залишається розробка та впровадження нових ІТ систем. 

«Щодо ІТ системи – ми ведемо діалог з Мінфіном і Держмитслужбою. Зараз ми стикаємося з деякими викликами з огляду на запуск складових цієї системи. Ми прагнемо створити дорожню карту, яка дозволять всім стейкхолдерам спільно рухатися шляхом, завдяки якому ми зможемо запустити потужну ІТ систему, щоб всіма її превагами могла користуватися і Держмистулужби, і бізнес», - зазначив Ксав’є Камю.

Владислав Суворов, заступник голови Держмитслужби, зазначив, що завдяки Програмі вдалося досягти вагомих результатів у запровадженні NCTS, - на всіх митницях встановлено програмне забезпечення, функціонує хелпдеск; найскладнішим питанням зараз є приєднання до європейської системи CСN-CSI, де допомога Програми є критично важливою.

Він також повідомив, що зараз Держмитслужба розпочинає аудит ІТ рішень, розроблених у рамках Програми. Представниця Євроделегації Єкатерина Яковлєва зазначила, що Євроделегація готова надати підтримку в проведенні аудиту – згідно з процедурами, передбаченими в ЄС. 

Після проведення аудиту представниками Держмитслужби, Мінфіну та EU4PFM буде створено Дорожню карту розробки та впровадження нових ІТ рішень Держмитслужби.  

За словами керівника Програми Юргіти Домейкієне, Програма запропонувала підхід, базований на 3-х пунктах: дотримання термінів, відповідна потребам замовника якість, забезпечення сталості результату (підтримка після завершення роботи Проекту). Оскільки Проект наближається до останнього року діяльності, вона представила моніторинг управління ризиками та запропонували колегам з партнерських установ взяти участь у цьому процесі. Також було вирішено, що надалі спільно з Держмитслужбою  відбуватимуться щомісячні зустрічі з питань ІТ.

Європейські партнери висловили готовність надати експертну підтримку в підготовці коментарів до законопроекту щодо криміналізації контрабанди, ухваленого Верховною Радою у 1-му читанні, а також підготовці пропозицій до 2-го читання закону.

«Зараз на порядку денному запровадження криміналізації контрабанди. ЄС продовжує діалог з Верховною Радою з цього приводу і вже надав коментарі, щоб ліквідувати прогалини в цьому процесі і підготувати його для наступного розгляду», - зазначив Ксав’є Камю.