Координаційно-моніторинговою митницею продовжуються заходи щодо виявлення схем незаконного імпорту до України товарів широкого вжитку

14 січня
Odoo • Зображення та текст

Співробітниками Координаційно-моніторингової митниці у черговий раз виявлено факт незаконного ввезення з Італії на митну територію України товарів «санітарно-технічні вироби, меблі, світильники, шпалери та вироби для декору» різних торгівельних марок та виробників, загальною вагою 22 815,01 кг.

Виявленню даного факту правопорушення слугувала інформація, яка зазначена у відповіді митних органів Італії, Великобританії та проведена митницею перевірка.

Під час перевірки і порівняння документів митного оформлення з наданими документами митних органів іноземних держав встановлено невідповідність інформації у товаросупровідних документах щодо відправників, отримувача та вартості товару.

В діях керівника української компанії - імпортера встановлено наявність ознак порушення митних правил, зокрема, переміщення товарів на загальну суму понад 1,72 млн грн через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять вищезазначені неправдиві відомості.

Координаційно-моніторинговою митницею складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, що передбачає накладення штрафу у розмірі сто відсотків вартості товару та його конфіскацію.