Реалізація застосованих санкцій має бути ефективною

23 листопада
Odoo • Зображення та текст

Санкційні обмеження, які застосовуються Україною та міжнародними партнерами у відповідь на загрози національним інтересам та національній безпеці, є вкрай важливим інструментом впливу на економіку країни-агресора і країн, які всіляко підтримують та сприяють такій агресії.

Держмитслужба, поряд з іншими державними та правоохоронними органами, відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки України. Інструмент санкцій є вагомою немілітаризованою зброєю проти агресора. І реальний ефект від їх застосування може бути досягнутий виключно у тісній взаємодії всіх державних органів.

З метою удосконалення діяльності у сфері реалізації санкційної політики та підвищення рівня обізнаності українських митників у застосуванні європейської практики, Держмитслужба спільно з Проектом EU4PFM провели семінар на тему: «Імплементація законодавства щодо санкцій ЄС в митній сфері», який став вже другим заходом такої тематики для українських митників протягом 2023 року.

На початку семінару ключовий міжнародний експерт проекту EU4PFM Вітяніс Алішаускас зазначив, що робота у напрямку ефективного застосування санкцій потребує постійного вдосконалення, розробки та втілення новітніх заходів контролю, зокрема, з огляду на те, що суб’єкти, до яких застосовані санкції, перебувають у постійному пошуку шляхів обходу санкційних обмежень.

Експерт зазначив, що митні органи Єстонії, Латвії, Литви та Фінлядії, які мають спільні кордони з росією, мають великий досвід практичного застосування санкцій, яким із задоволенням діляться з українськими колегами.

Пірет Тінкус, міжнародна експертка проекту EU4PFM з Естонської Республіки, яка має 20-чіний досвід роботи на митниці, ознайомила учасників семінару з національним законодавством Естонської Республіки та законодавством Європейського Союзу щодо реалізації санкційної політики. Вона наголосила на важливості міжнародного і міжвідомчого співробітництва та обміну інформацією між країнами Європейського Союзу, зокрема, співпраці з компетентними державними установами.

Учасники семінару висловили сподівання на продовження заходів, спрямованих на ознайомлення з адміністративними процедурами, які вже застосовуються в Європейському Союзі, повноваженнями митниць, налаштуваннями систем виявлення ризиків та загальними питаннями застосування санкцій.