В Україні оформлено 1-шу декларацію в системі спільного транзиту (NCTS)

8 квітня

8 квітня в Україні оформлено 1-шу декларацію T1UA у режимі спільного транзиту із застосуванням національної електронної транзитної системи (NCTS). Першим суб’єктом, на адресу якого переміщено товари у режимі спільного транзиту із використанням NCTS, став ТОВ «Епіцентр К».

Odoo • Зображення та текст

Наразі NCTS працює в Україні в національному масштабі, який є необхідним етапом підготовки для приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та міжнародного застосування NCTS, які реалізуються Держмитслужбою спільно з Мінфіном. (більше про процедуру приєднання до Конвенції тут: https://www.mof.gov.ua/uk/common_transit_mode-473)

«Запуск NCTS – це важливий крок України для приєднання до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту, участь в якій суттєво спрощує торгівлю для українських компаній із 35-ма країнами, в тому числі з усіма країнами ЄС», - наголосив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов. Він зазначив, що «перехід від пілотного до реального використання NCTS свідчить, що Україна рухається за дорожньою картою, погодженою з європейськими партнерами, і має шанси приєднатися до Конвенції уже в 2022 році». 

Як відомо, на етапі національного застосування NCTS, в Україні одночасно з NCTS працюватиме і звична система контролю доставки товарів. У цей період компанії можуть самостійно обирати систему, до якої вони хочуть подавати транзитні декларації. Докладніше тут: https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts.


Як уже повідомлялося, компанії, які регулярно використовуватимуть NCTS та відповідатимуть певним критеріям щодо дотримання законодавства, надійності внутрішніх процесів та фінансової стійкості, зможуть подати документи на отримання спеціальних транзитних спрощень: https://customs.gov.ua/iaki-sproshchennia-mozhut-otrimati-ukrayinski-treideri-iaki-vikoristovuiut-ncts#scrollTop=0 та тут: https://customs.gov.ua/forum/?tag=ncts-140.

«Держмитслужба і надалі готова надавати методологічну підтримку компаніям, які хочуть використовувати NCTS», - повідомила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби. 

Вона зазначила, що Держмитслужба підготувала методичні рекомендації для компаній щодо подання декларацій T1UA, які розміщені на офіційному вебпорталі Держмитслужби у розділі «Режим спільного транзиту (NCTS)», та для працівників Держмитслужби щодо роботи в NCTS.

Окрім того, за її словами, з питань спільного транзиту та NCTS, компанії можуть звертатися до Служби підтримки – докладніше тут: https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts .

Як уже повідомлялося, у листопаді 2020 Україна розпочала процес запровадження режиму спільного транзиту (NCTS). NCTS технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. 17 березня 2021 Україна розпочала етап національного застосування NCTS.